Dramatyczna Interwencja Policji we Włodawie: Dziewczynka w Piżamie Bez Opieki, Zimą na Ulicy

69-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej padła ofiarą przestępczego procederu, w wyniku którego straciła niemal 100 tysięcy złotych.

Kobieta otrzymała telefon od osoby podszywającej się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, która przekonała ją, że jej oszczędności są zagrożone.

Z relacji pokrzywdzonej wynika, że oszust najpierw dzwonił, podszywając się pod listonosza, twierdząc, że dostarczy jej dwie listy polecone. Kiedy nikt nie pojawił się z przesyłkami, drugi telefon odebrał rzekomy funkcjonariusz CBŚP. Oszust podszywający się pod policjanta poinformował kobietę o rzekomej próbie oszustwa.

W trakcie rozmowy fałszywy funkcjonariusz zaczął wywierać presję na starszej kobiecie, pytając o posiadane pieniądze i kosztowności. Przekonał ją, że przestępcy chcą ją okraść, i namówił do przekazania mu pieniędzy i biżuterii w celu zabezpieczenia. Niestety, 69-latka postąpiła zgodnie z instrukcjami oszusta i przekazała mu torbę z gotówką i kosztownościami.

Gdy kobieta zdała sobie sprawę, że padła ofiarą przestępstwa, natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Policja przestrzega przed tego typu oszustwami i apeluje o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych sprawach, nie proszą o przekazywanie informacji o miejscu przechowywania pieniędzy ani o przekazywanie środków finansowych osobom trzecim. W przypadku podejrzeń warto skontaktować się bezpośrednio z lokalnym komisariatem policji.