Brutalna Kradzież alkoholu w Zamościu: 22-latek zaatakował pracownika sklepu.

W czwartkowy wieczór doszło do dramatycznej sytuacji w jednym z zamojskich sklepów, gdzie 22-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości ponad 100 złotych.

Próba ujęcia go przez pracownika ochrony zakończyła się brutalnym atakiem, co skutkowało postawieniem zarzutu rozbójniczej kradzieży.

Zdarzenie miało miejsce, gdy młody mężczyzna wszedł do sklepu i skierował się w stronę regałów z alkoholem. Bez skrupułów sięgnął po butelkę mocnego trunku i bez uiszczenia należności postanowił opuścić placówkę handlową. Pracownik ochrony, zauważywszy kradzież, podjął próbę zatrzymania złodzieja i odzyskania skradzionego towaru.

Niestety, sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli, gdy 22-latek zaczął brutalnie atakować pracownika ochrony, używając przemocy fizycznej. Policja została wezwana na miejsce, a funkcjonariusze zatrzymali agresywnego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu.

22-latek z Zamościa został objęty policyjnym dozorem, zobowiązanym do regularnego zgłaszania się na komendę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi teraz przed sąd, gdzie mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje brutalne zachowanie.