Dramatyczna Interwencja Policji we Włodawie: Dziewczynka w Piżamie Bez Opieki, Zimą na Ulicy

Dzisiejszej nocy, przed północą, policjanci we Włodawie otrzymali doniesienie od zaniepokojonego świadka, który zauważył małą dziewczynkę bez opieki na jednej z ulic miasta.

Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji, ponieważ dziecko było jedynie w piżamce z krótkim rękawem i sportowych butach, a temperatura na zewnątrz wynosiła zaledwie 3 stopnie Celsiusza.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania, zabezpieczając zziębniętą dziewczynkę i próbując ustalić jej miejsce zamieszkania. Dziecko, które nie potrafiło powiedzieć, gdzie mieszka, zostało okryte kurtką przez jednego z policjantów. Po chwili interwencji dziewczynka wskazała na miejsce, gdzie mieszka jej babcia.

Na miejscu mundurowi zastali zaspane, nietrzeźwe rodzice dziewczynki. Oboje, 27-letka i 30-latek, trafili do policyjnego aresztu po zbadaniu ich stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pomimo obecności swoich rodziców, dziewczynka została znaleziona samotnie na ulicy, co jest nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem.

Policjanci podjęli także próby skontaktowania się telefonicznie z rodzicami, jednak bezskutecznie. Rodzice nie zauważyli, że dziecko opuściło dom. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi im kara do 5 lat więzienia. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone dalsze czynności procesowe w tej sprawie. Interwencja policji pozwoliła ocalić dziecko przed możliwymi tragicznymi konsekwencjami.