13-latek Bez Zgody Matki Wziął Samochód i Rozbił się o Słup – Sprawa Trafi do Sądu Rodzinnego.

Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu drogowym w miejscowości Kębłów, gdzie 13-letni chłopiec wjechał samochodem w słup na drodze serwisowej. Zaskakujący incydent miał miejsce około godziny 20:30.

Na miejscu policjanci zastali rozbity samochód marki Saab oraz uszkodzony słup oświetleniowy. W samochodzie znajdował się 13-letni chłopiec i jego matka. Śledztwo wykazało, że nastolatek bez zgody matki wziął kluczyki do samochodu i postanowił pojechać do dziewczyny.

Podczas jazdy lewą stroną drogi serwisowej w kierunku Lublina chłopiec stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania do rowu i uderzenia w słup oświetleniowy. Na szczęście 13-latek nie odniósł obrażeń wymagających hospitalizacji, jednak sprawa trafi do Sądu Rodzinnego, ponieważ nielegalne wzięcie samochodu i kierowanie nim przez niepełnoletniego to poważne naruszenie przepisów.

Matka chłopca była obecna na miejscu zdarzenia, a 13-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że był trzeźwy. Materiały ze śledztwa zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego, gdzie zdecyduje się o dalszych krokach w tej sprawie.

Foto:Policja