Nietrzeźwy Kierowca Zatrzymany w Puławach: Groźne Wykroczenie na Drodze.

Policjanci ruchu drogowego z Puław zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu puławskiego, który stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna kierując samochodem marki Chrysler w miejscowości Wólka Gołębska nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h, ale także okazał się być nietrzeźwy.

Kontrola prędkości, którą przeprowadzali funkcjonariusze, skierowana została na pojazd Chryslera poruszającego się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Okazało się, że kierowca, 52-letni mężczyzna, miał w organizmie aż 2 promile alkoholu.

Policjanci nie tylko ukarali go mandatem i punktami karnymi za przekroczenie prędkości, ale także podjęli decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Mężczyźnie grozi nie tylko kara finansowa, ale również postawienie go przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za to przestępstwo przewidziane są surowe konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz konieczność zapłaty świadczenia w wysokości do 60 tysięcy złotych.