Kontrole Trzeźwości w Lublinie: Zatrzymani Kierowcy "na Podwójnym Gazie"

Policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili skuteczne poranne działania mające na celu sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców na lubelskich drogach.

W wyniku przeprowadzonych kontroli, które objęły ponad 1100 uczestników ruchu, ujawniono 4 osoby kierujące pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Głównym założeniem działań było zidentyfikowanie i wyeliminowanie z ruchu osób, które wsiadając za kierownicę były nietrzeźwe. Kontrole odbywały się głównie w godzinach porannych na drogach wjazdowych do Lublina. Funkcjonariusze skoncentrowali się na szybkim i skutecznym sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących.

W trakcie zaledwie kilku godzin działań policji udało się sprawdzić ponad tysiąc uczestników ruchu. Niestety, wyniki kontroli nie były zadowalające, ponieważ ujawniono 4 osoby kierujące pojazdami “na podwójnym gazie”. Dodatkowo zatrzymany został 42-letni mężczyzna posiadający dwa prawomocne zakazy kierowania pojazdami oraz 57-latek poszukiwany przez organy ścigania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi surowa kara, obejmująca utratę prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoką grzywnę oraz możliwość kary pozbawienia wolności do 3 lat.