Kontrola rowerzysty zakończona zniewagą funkcjonariuszy - 56-latek odpowie za wykroczenia.

W miejscowości Wólka Wieprzecka funkcjonariusze zamojskiej Policji zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Adamów, który poruszał się rowerem po chodniku bez wymaganego oświetlenia. Kontrola drogowa, której celem było sprawdzenie zgodności z przepisami, wywołała niezadowolenie mężczyzny, który początkowo odmówił współpracy i nie chciał ujawnić swojej tożsamości.

Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że 56-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia rowerów. Dodatkowo, przy użyciu urządzenia do wstępnego sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdzili, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Jednak zanim policjanci mogli przeprowadzić pełne badanie, mężczyzna odmówił współpracy, co skutkowało zaostrzeniem kontroli.

Niechęć do współpracy przerodziła się w agresję słowną, gdy mężczyzna zaczął znieważać funkcjonariuszy używając obraźliwych słów. 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W wyniku przeprowadzonego postępowania, usłyszał zarzuty naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów rowerowych oraz znieważenia policjantów. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty karne. Decyzja o możliwości postawienia zarzutów za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu zależy od wyników badań krwi, które zostały pobrane od mężczyzny.