Zatrzymanie w Sprawie Pobicia na Dworcu PKP w Dęblinie podczas Sylwestra.

Dęblińska policja podjęła szybką interwencję, zatrzymując czterech mężczyzn w związku z brutalnym pobiciem 22-latka na dworcu PKP.

Agresorzy używali rąk oraz kija bejsbolowego. Motywem ataku mogła być sytuacja na sylwestrowej zabawie, gdzie poszkodowany stanął w obronie swojej koleżanki, narażając się jednemu z sprawców.

Do zdarzenia doszło nad ranem po nocy sylwestrowej, kiedy siedzącego na ławce 22-latka zaatakowali czterej zamaskowani mężczyźni. Uderzali go rękoma i kijem bejsbolowym. Pomoc nadeszła dzięki dwóm kobietom, które wysiadły z pociągu. Dzięki ich pomocy pokrzywdzony mógł skontaktować się z przyjaciółką, która wezwała pomoc.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dęblinie natychmiast podjęli śledztwo i już kolejnego dnia zatrzymali czterech sprawców. Dwaj 23-latkowie, 18-latek i 17-latek usłyszeli zarzuty związane z pobiciem.

Motywem ataku mogła być sytuacja na sylwestrowej zabawie, gdzie poszkodowany stanął w obronie koleżanki, atakowanej przez jednego z mężczyzn. Sprawcy zostali oskarżeni o udział w pobiciu, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, dla osoby używającej niebezpiecznego przedmiotu w pobiciu, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.