Groźna Kolizja w Wólce Komaszyckiej: Apel o Ostrożność na Zimowych Drogach.

W sobotę po godzinie 17.00 doszło do groźnie wyglądającej kolizji w Wólce Komaszyckiej, w powiecie opolskim.

Kierujący Toyotą 46-letni mieszkaniec Świdnika, nieustępując pierwszeństwa, spowodował zderzenie z jadącym z pierwszeństwem Oplem, którym kierował 21-latek z gminy Opole Lubelskie.

Na skutek zdarzenia kierowca Opla trafił do szpitala, ale na szczęście życiu i zdrowiu uczestników kolizji nie zagraża niebezpieczeństwo. Obydwoje byli trzeźwi.

Policjanci przeprowadzają szczegółowe dochodzenie, aby ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia. Apelują również do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności, zwłaszcza w zimowych warunkach. Zimowa aura zwiększa ryzyko na drogach, dlatego ważne jest dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Zimowe miesiące mogą przynieść opady śniegu i marznącego deszczu, co dodatkowo utrudnia warunki na drodze. Apelujemy o odpowiedzialną jazdę, przestrzeganie przepisów oraz stałą czujność na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, dlatego warto dostosować się do warunków atmosferycznych i unikać ryzykownych sytuacji. Niezaprzeczalnie, ostrożność na drodze może uratować życie.

Foto:Policja