Dramatyczna Sytuacja: Nietrzeźwa Kobieta z Dziećmi Bez Odblasków na Drodze Wojewódzkiej nr 812.

Wczoraj po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia, które zaniepokoiło zgłaszającą, widząc nietrzeźwą kobietę w wieku 55 lat idącą drogą wojewódzką nr 812 z trójką małych dzieci.

Sytuacja była nie tylko niebezpieczna, ale również skończyła się ukaraniem 55-latki mandatem karnym za przewinienie i przekazaniem sprawy dotyczącej opieki nad dziećmi do sądu rodzinnego.

Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast udali się na miejsce. Zastali tam 55-letnią mieszkankę Włodawy, wracającą do domu z trójką dzieci w wieku 3, 6 i 9 lat. Mimo że kobieta szła prawidłową stroną jezdni, zarówno ona, jak i jej dzieci nie miały żadnych elementów odblaskowych, a okolica nie była oświetlona.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci zostały natychmiast przekazane pod opiekę babci, a 55-latka otrzymała mandat karny. Jednak to nie koniec sprawy, ponieważ kwestię odpowiedzialności za sprawowanie opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości rozpatrzy sąd rodzinny.