Rozbój z podpaleniem włosów i kaptura: Trzech mieszkańców Lublina trafiło do aresztu na trzy miesiące.

Trzech mieszkańców Lublina, w wieku 31, 28 i 26 lat, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące po brutalnym rozboju na 28-letniej kobiecie.

Sprawcy zwabili ofiarę pod pretekstem zwrotu pożyczonych pieniędzy, a następnie dokonali na niej rozboju, podpalając jej włosy oraz kaptur od bluzy. Łupem napastników padły telefon komórkowy i kurtka.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę w dzielnicy Wrotków w Lublinie. Według zgromadzonych informacji, 28-latka została zwabiona do mieszkania pod pretekstem zwrotu pożyczonych pieniędzy przez znane jej osoby. Jeszcze przed wejściem do mieszkania sprawcy zabrali jej telefon, a po wejściu zaczęli stosować przemoc fizyczną, grożąc jej jednocześnie. Zabrali także jej kurtkę i podpalili włosy oraz kaptur od bluzy.

Policjanci z 3. komisariatu, wywiadowcy oraz funkcjonariusze z oddziału prewencji szybko zareagowali na zgłoszenie. W wyniku podjętych działań zatrzymano pięć osób przebywających w mieszkaniu, a trzech spośród nich było poszukiwanymi. Policja odzyskała również skradzioną kurtkę.

Podczas śledztwa ujawniono, że sprawcy rozbójniczego ataku to trzej mężczyźni w wieku 31, 28 i 26 lat. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd zdecydował o umieszczeniu ich w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 15 lat więzienia. Śledztwo w sprawie trwa.

Foto:Policja