Oszustwo Internetowe: Kolejna Ofiara Straciła Ponad 28 000 zł na Sprzedaży Odkurzacza

W kolejnym przypadku oszustwa internetowego, 46-letnia kobieta z gminy Kąkolewnica stała się ofiarą cyberprzestępców.

Kobieta, próbując sprzedać odkurzacz piorący na platformie ogłoszeniowej, została oszukana przez rzekomego nabywcę, który wyłudził od niej dane dostępowe do konta bankowego oraz kody BLiK. Oszuści zdołali wypłacić z jej konta ponad 28 000 zł.

Całe zdarzenie rozpoczęło się, gdy kobieta otrzymała potwierdzenie przelewu od rzekomego kupującego, wraz z linkiem do swojego banku. W kliknięciu w ten link kobieta została przekierowana na fałszywą stronę, na której podała swoje dane weryfikacyjne. Następnie, podczas rozmowy z rzekomym konsultantem banku, kobieta przekazywała kody autoryzacyjne otrzymywane w wiadomościach SMS.

Oszuści, podszywając się pod konsultanta, skłonili kobietę do wzięcia kredytu w wysokości 20 000 zł i wpłacenia go na wskazane konto. Po zaciągnięciu kredytu kobieta wpłaciła całą kwotę w wskazanym wpłatomacie. Niestety, po tych transakcjach rzekomy konsultant zniknął, a kobieta skontaktowała się z bankiem, dowiadując się, że straciła ponad 28 000 zł i zaciągnęła kredyt.

Policja ostrzega przed klikaniem w podejrzane linki, udostępnianiem danych osobowych oraz podawaniem kodów autoryzacyjnych. Oszuści korzystają z naiwności i nieostrożności ofiar, dlatego ważne jest, aby być czujnym i ostrożnym podczas transakcji internetowych. Przypadki takie jak to przypominają, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa online, aby unikać utraty znacznych sum pieniędzy.