Zatrzymanie po Podpaleniu podczas Libacji Alkoholowej: Policja Zabezpieczyła Monitoring od Sprawcy

Policjanci z Lubartowa i Kocka aresztowali 31-letniego mężczyznę pod zarzutem podpalenia swojego znajomego podczas libacji alkoholowej.

Sprawca, będąc w stanie nietrzeźwości, sięgnął po kanister z łatwopalną substancją, którą następnie użył do podpalenia 26-letniego mężczyzny. W wyniku zdarzenia 26-latek odniósł poważne obrażenia i trafił do szpitala. Policja i Prokuratura wystąpiły z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy, który może teraz odpowiedzieć za usiłowanie zabójstwa.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 15 na 16 stycznia w jednej z miejscowości w gminie Jeziorzany. Grupa mężczyzn spożywała alkohol, gdy między nimi doszło do kłótni. W wyniku sporu 31-letni mężczyzna podpalił 26-latka, który dopiero następnego dnia trafił do szpitala ze względu na odniesione obrażenia.

Policja zatrzymała wszystkich uczestników zdarzenia, a podczas przeszukania mieszkania 31-latka znaleziono narkotyki. Sprawca był także notowany w przeszłości za inne przestępstwa.

Prokuratura wraz z policją wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie 31-latka. Mężczyźnie postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Odpowie także za posiadanie środków narkotycznych. Obecnie oczekuje na decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztowania.