Oszust podający się za lekarza wyłudził blisko 100 000 złotych od mieszkanki powiatu lubartowskiego.

W ubiegłym tygodniu kobieta z powiatu lubartowskiego zgłosiła się na lubartowską komendę, informując o oszustwie, którego padła ofiarą.

Przestępca podszywający się za hiszpańskiego lekarza z Kataru wyłudził od niej niemal 100 000 złotych. Policjanci apelują o ostrożność i uważność w kontaktach internetowych.

56-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego nawiązała kilka miesięcy temu kontakt z osobą podszywającą się za hiszpańskiego lekarza pracującego w Katarze. Przestępca przedstawiał się jako wdowiec z dziećmi i opowiadał swoją życiową historię, budując zaufanie do siebie. W trakcie rozmów wyraził chęć przyjazdu do Polski, co skłoniło kobietę do zaufania i uwierzenia w szczerość jego intencji.

Aby ułatwić rzekomemu lekarzowi podróż do Polski, kobieta wysłała do nieistniejącej firmy informację o zaproszeniu go. Oszust zasugerował, że firma musi pokryć koszty jego zastępstwa w pracy i opłaty związane z podróżą. Łączna kwota, którą kobieta przekazała oszustowi, wyniosła 97 000 złotych, a cała sytuacja okazała się fałszywą intrygą.

Policjanci apelują o wzmożoną czujność w kontaktach internetowych i przestrzegają przed wysyłaniem pieniędzy osobom poznanym online. Oszuści często wykorzystują takie sytuacje do manipulacji emocjami i wywierania presji czasu, aby zmusić ofiary do szybkich decyzji.

Warto pamiętać, że rzetelne firmy czy osoby nie będą wymagały przekazywania dużej sumy pieniędzy w zamian za obietnice czy zaproszenia. Oszustwa internetowe są coraz powszechniejsze, dlatego istotne jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas interakcji online.