Niebezpieczny Kierowca Zatrzymany w Białej Podlaskiej: Bezpieczeństwo Innych Wielokrotnie Naruszone

W czwartkowe popołudnie na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej doszło do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy, który nie tylko prowadził na zakazie, ale także wystawiał na ryzyko życie innych użytkowników dróg.

35-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej został zatrzymany przez patrolujących miasto policjantów, gdy kierował samochodem marki Opel bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy funkcjonariusze zauważyli, że pojazd nie posiada ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie tylko narusza zakaz prowadzenia pojazdów, ale również był pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na jego koncie figurował już zakaz prowadzenia pojazdów.

W wyniku tych naruszeń 35-latkowi grozi teraz surowa kara. Za kierowanie na zakazie, prowadzenie auta bez ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC, a także za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz wysoka kara finansowa.