Aresztowanie 37-latka z Powiatu Tomaszowskiego – Poszukiwany za Przestępstwa Pedofilskie.

Lubelscy funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji dokonali zatrzymania 37-letniego mężczyzny z powiatu tomaszowskiego, poszukiwanego za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się tych czynów za pośrednictwem Internetu, a wyrok sądu nakłada na niego karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili miejsce ukrywania się 37-latka i dokonali zatrzymania w miniony poniedziałek na terenie województwa śląskiego. Poszukiwany był od listopada ubiegłego roku w związku z zarzutami składania nieodpowiednich propozycji dziewczynkom poniżej 15 roku życia oraz przesyłania im treści pornograficznych poprzez Internet.

37-letni mężczyzna trafił już do zakładu karnego, aby odbyć orzeczoną karę pozbawienia wolności wynoszącą 1 rok i 3 miesiące.

Policja apeluje o współpracę i informowanie o wszelkich przypadkach osób poszukiwanych, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Informacje można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod numerem telefonu 798 003 676. Obywatele mogą w ten sposób przyczynić się do skutecznego ścigania przestępstw i zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu.