Oszustwo na Giełdzie: 77-latka Straciła Blisko 8000 złotych

Wczoraj do opolskiej komendy zgłosiła się 77-letnia mieszkanka powiatu opolskiego, która padła ofiarą oszustwa podczas inwestowania swoich oszczędności na giełdzie.

Kobieta straciła blisko 8000 złotych, uwierzywszy w możliwość szybkiego zysku po zainwestowaniu pieniędzy na giełdzie, na podstawie reklamy znalezionej na jednym z portali internetowych.

77-latka zauważyła ogłoszenie na portalu, w którym wizerunek znanego polityka wykorzystano jako element wiarygodności. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, rzekomy “manager” szybko skontaktował się z nią, obiecując pomoc w inwestycjach na giełdzie. Kobieta przekazała swoje dane, w tym zdjęcie dowodu osobistego, oraz zainstalowała na swoim telefonie aplikację umożliwiającą zdalny dostęp rzekomego “managera” do jej urządzenia.

Gdy 77-latka zalogowała się na swoje konto bankowe, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. “Manager” nie odpowiadał już na telefon, a z jej konta dokonano przelewów na zagraniczne konta bankowe na kwotę blisko 8000 złotych.

Policja ostrzega przed schematem działania oszustów, którzy obiecują szybkie i wysokie zyski bez ryzyka straty pieniędzy. Wielu pokrzywdzonych pada ofiarą takich podstępnych praktyk. Warto zachować szczególną ostrożność przed podejmowaniem decyzji o inwestowaniu pieniędzy w tego typu oferty.

Ostrzegamy również przed fałszywymi aplikacjami i stronami internetowymi, które zachęcają do inwestowania. Nieufajmy wizji szybkiego i łatwego zarobku. Ważne jest także nieudostępnianie swoich danych osobowych oraz nieinstalowanie oprogramowania na urządzeniach używanych do bankowości elektronicznej.

Pamiętajmy, że świadomość i ostrożność są kluczowe w zapobieganiu oszustwom. Nie dajmy się zwieść obietnicom łatwych zysków i zawsze dokładnie weryfikujmy wszelkie oferty inwestycyjne oraz kontakty, zanim podejmiemy decyzję o przekazaniu swoich środków pieniężnych.