Wczoraj po godzinie 17:00 na drodze w Zabielu miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe, w którym zderzyły się ciężarówka i bus.

Niestety, dzisiaj nad ranem zmarł 43-letni kierowca busem, który uczestniczył w kolizji. Oprócz niego, do szpitala przewieziono dwóch podróżujących z nim chłopców w wieku 6 i 8 lat, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący ciężarowym Volvo, 53-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski, zderzył się z samochodem marki Renault Trafic, którym kierował 43-letni mężczyzna z gminy Stanin. Niestety, skutki wypadku okazały się tragiczne dla kierowcy busem, który zmarł dzisiaj nad ranem w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

Policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że kierujący busem nie zachował szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu dróg i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. Kierowca Volvo natomiast twierdził, że próbował uniknąć zderzenia, hamując i zjeżdżając w lewą stronę, jednak nie miał możliwości uniknięcia kolizji.

Teraz prowadzący postępowanie analizują zabezpieczone ślady, przesłuchują świadków i uczestników zdarzenia, aby ustalić dokładne okoliczności wypadku drogowego.