Policjanci z Zamojskiej Komendy Zatrzymali Nietrzeźwych Kierowców

Policjanci z Zamojskiej Komendy Policji, dbając o bezpieczeństwo na drogach, kontynuują swoje działania mające na celu eliminację nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego.

Od soboty, funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, które prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazła się 54-letnia mieszkanka Zamościa, która dodatkowo złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgłoszenie o możliwej nietrzeźwej kierującej pojazdem marki Honda zostało odebrane przez dyżurnego parczewskiej komendy za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą znajdowała się 54-letnia kobieta, która wyraźnie była pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że miała ona ponad promil alkoholu we krwi. Dodatkowo, sprawdzając jej dane w policyjnych systemach, mundurowi odkryli, że kobieta posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do 2026 roku.

Podczas wyjaśniania okoliczności zatrzymania, 54-latka tłumaczyła, że zdecydowała się kierować pojazdem, ponieważ jej partner, podróżujący z nią, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieuzasadnione sądziła, że jej zakaz jest mniej istotny. Teraz, za swoje nieodpowiedzialne działanie, kobieta będzie musiała ponieść surowe konsekwencje, odpowiadając zarówno za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak i naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości za kierownicą oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Stan nietrzeźwości znacząco wpływa na zdolność do prawidłowej oceny sytuacji na drodze i podejmowania szybkich i właściwych reakcji. Nie ryzykujmy życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.