Wielkie szczęście kierowcy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Dzięki wielkiemu szczęściu, kierowca pojazdu osobowego uniknął poważnego wypadku, gdy wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.

Lokomotywa składu uderzyła w tył jego pojazdu, spychając go z torowiska. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Informacja o incydencie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Minkowice Kolonia dotarła do służb ratunkowych wczoraj około godziny 15:30. Po przybyciu na miejsce, policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec Lublina, kierujący pojazdem marki Skoda, nie zastosował się do znaku drogowego “Stop” i wjechał na przejazd kolejowy, ignorując nadjeżdżający pociąg towarowy.

Foto:Policja

Mimo dramatycznej sytuacji, wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z niego bez szwanku. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierujący pojazdem, jak i maszynista pociągu byli trzeźwi. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 87-latka, a teraz będą prowadzić śledztwo w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Foto:Policja