Zatrzymany za znęcanie się nad żoną. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

Policjanci z łęczyńskiej komendy interweniowali w piątek w jednym z mieszkań na terenie powiatu łęczyńskiego w związku z doniesieniami o awanturze domowej.

Na miejscu okazało się, że 50-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, znęcał się nad swoją żoną, wyzywając ją, szarpiąc oraz dusząc. Dodatkowo groził jej pozbawieniem życia, jeśli zdarzenie zostanie zgłoszone policji.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali agresora i umieścili go w policyjnej celi. Kobieta, zdecydowana na zakończenie przemocy, złożyła zeznania, opowiadając o fizycznych i psychicznych prześladowaniach, którym była poddana przez swojego męża. Wyniki zebrane przez śledczych pozwoliły na przedstawienie 50-latka zarzutów znęcania się nad żoną oraz grożenia jej pozbawieniem życia.

Wczoraj sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Policja przypomina, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i należy reagować na jej przejawy. Świadkowie przemocy mogą skutecznie interweniować, co może uratować zdrowie lub życie ofiary. Przypominamy również o możliwości skorzystania z uprawnień, jakie przysługują policji zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym możliwości wydania nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania przez osobę stosującą przemoc.