Brutalny atak na funkcjonariusza Straży Miejskiej w Lublinie: Nietrzeźwa para zaatakowała strażnika po uwadze dotyczącej niedopompowanej opony

W ciągu ostatnich godzin na ulicy Lubelskiego Lipca 80 w Lublinie doszło do niepokojącego incydentu, w którym agresywna para zaatakowała funkcjonariusza Straży Miejskiej. Zdarzenie miało miejsce, gdy wracający ze służby strażnik zauważył niedopompowaną oponę w samochodzie marki Opel, stojącym na światłach.

Postanowił on poinformować kierowcę o tej sytuacji, obawiając się uszkodzenia felgi. Ta prosta uwaga jednak wywołała nieproporcjonalną reakcję pasażerki Opla, która agresywnie zaatakowała strażnika, bijąc go po całym ciele. Sytuacja szybko się pogorszyła, gdy dołączył do niej kierowca pojazdu.

Foto:Policja

W momencie, gdy strażnik zorientował się, że kierujący i pasażerka mogą być nietrzeźwi, postanowił uniemożliwić im dalszą jazdę. To spowodowało jeszcze większą agresję ze strony pary. Całe zdarzenie było obserwowane przez przechodnia, który natychmiast wezwał patrol policji. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że kierujący pojazdem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Agresywna para została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusz Straży Miejskiej, który został zaatakowany, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał odpowiednią pomoc medyczną. 26-letnia pasażerka, oprócz udziału w pobiciu, odpowie również za groźby karalne, naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjanta.

Foto:Policja

Brutalna Para ponadto zostanie oskarżona o wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez mundurowych. Natomiast 28-letni kierowca, oprócz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, odpowie za pobicie. Obydwoje byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.