Sukces policji w walce z nielegalnym handlem papierosami.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie odnieśli znaczący sukces, zatrzymując 10 osób w wieku od 34 do 75 lat, w ramach dochodzenia dotyczącego nielegalnej produkcji i dystrybucji papierosów bez akcyzy.

Pięciu z zatrzymanych zostało oskarżonych o udział w grupie przestępczej. Śledczy szacują, że członkowie grupy wyprodukowali blisko 700 000 sztuk nielegalnych papierosów, co przekłada się na ogromne straty dla Skarbu Państwa.

Foto:Policja

Skuteczne działania na terenie woj. mazowieckiego

Sprawa dotycząca działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i dystrybucją wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy miała miejsce na terenie woj. mazowieckiego. Działania prowadzone przez policję z Lublina, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, doprowadziły do zatrzymania 10 osób w Warszawie, w tym 2 obywateli Armenii.

Foto:Policja

Zabezpieczenie dowodów i towarów

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych oraz magazynów i pomieszczeń produkcyjnych grupy przestępczej, policja zabezpieczyła linie produkcyjne, opakowania na papierosy, ponad 100 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 750 kg krajanki tytoniowej.

Foto:Policja

Zatrzymani i zarzuty

Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie w Lublinie. Wśród nich był 44-latek, który kierował procederem. Śledztwo wykazało, że grupa produkowała i magazynowała nielegalne papierosy na terenie Warszawy od maja do lipca ubiegłego roku. Szacuje się, że straty dla Skarbu Państwa wyniosły blisko milion złotych.

Foto:Policja

Postępowanie i zarzuty

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty popełniania przestępstw akcyzowych. Pięć osób, w tym trzech mężczyzn i dwie kobiety, zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu dla niektórych z zatrzymanych.

Foto:Policja

Podsumowanie

Zatrzymanie 10 osób, w tym członków zorganizowanej grupy przestępczej, oraz zabezpieczenie dużej ilości nielegalnych papierosów i materiałów do produkcji to kolejny sukces policji w walce z przestępczością gospodarczą. Dochodzenie nadal trwa, a policja współpracuje z prokuraturą w celu doprowadzenia sprawców do odpowiedzialności karnej.