Poważny incydent na strajku rolników: Wjechał w protestujących, kilku poszkodowanych.

W piątek w Kraśniku doszło do dramatycznego zdarzenia, gdy kierowca samochodu osobowego celowo wjechał w protestujących rolników, prowadzących akcję protestacyjną na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów.

Incydent wydarzył się na węźle w Kraśniku, gdzie od kilku dni blokowana była droga przez rolników, domagających się uwzględnienia ich postulatów.

Po godzinie 16 kierowca pojazdu osobowego zbliżył się do protestujących i zażądał, aby go przepuścili. Po odmowie zareagował agresywnie, ruszając do przodu i celowo wjeżdżając w tłum. Kilka osób zostało potrąconych, a dwie z nich miały być nawet przewożone na masce pojazdu przez pewien odcinek drogi. Na szczęście na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe i policja.

W wyniku incydentu trzy osoby odniosły obrażenia, z których jedna wymagała przewiezienia do szpitala. Kierowcę, który spowodował wypadek, zatrzymano, a policja zajmuje się sprawą, ustalając szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Incident ten jest kolejnym przykładem napięć między rolnikami a władzami, które narastają w ostatnich tygodniach. W obliczu tego tragicznego wydarzenia ważne jest podjęcie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony praw wszystkich stron zaangażowanych w protesty rolnicze. Policja zapowiada dalsze śledztwo w sprawie incydentu oraz zwiększenie obecności na miejscach protestów, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.