Zatrzymanie pijanego kierowcy w gminie Czemierniki: 49-latek odpowie przed sądem

Wczoraj, kilka minut po godzinie 18:00, doszło do zatrzymania pijanego kierowcy na terenie gminy Czemierniki. 49-letni mieszkaniec został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzięki obywatelskiej postawie i informacji przekazanej przez świadka. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzanego zachowania mężczyzny, który przyjechał samochodem marki Audi 80 do jednego ze sklepów w Czemiernikach. Świadek zauważył podejrzaną sytuację i podejrzewał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i zatrzymali 49-latka na miejscu.

Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany, a przewoził dwóch pasażerów – 40-letnią kobietę i jej 10-letniego syna. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

49-latek będzie odpowiadał przed sądem za swoje postępowanie. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Dodatkowo, sąd może orzec zakaz kierowania pojazdami na minimum 3 lata.