34-latek odpowie za szereg kradzieży sklepowych w Białej Podlaskiej

34-letni mężczyzna zostanie postawiony przed sądem za serię kradzieży sklepowych, które miały miejsce w Białej Podlaskiej.

Sprawca, który już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, tym razem ukradł kosmetyki, perfumy i alkohol o wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży na terenie jednej z bialskich drogerii wpłynęło na dyżurnego komendy na początku tego miesiąca. Mimo próby ujęcia przez pracownika ochrony, sprawca zdołał uciec, porzucając skradziony towar, którym były m.in. maszynki do golenia i akcesoria do nich.

Z informacji policji wynika, że podejrzany odwiedzał drogerię wielokrotnie przed zgłoszeniem, co skłoniło pracownika ochrony do zwrócenia uwagi na jego zachowanie. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

34-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany i usłyszał zarzuty wczoraj. W świetle wcześniejszych przestępstw, odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Już w ubiegłym miesiącu usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe, których ofiarami padły kosmetyki, perfumy i alkohol na kwotę blisko 4 tysięcy złotych.

Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz zgłaszanie podejrzanych sytuacji, aby zapobiec kolejnym aktom przestępczym.