Zatrzymany 68-latek za niszczenie zaparkowanych pojazdów w Świdniku.

Świdniccy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania 68-letniego mężczyzny, podejrzanego o systematyczne niszczenie zaparkowanych pojazdów w mieście.

Wandal używał ostrych narzędzi do zarysowania powłok lakierniczych, co spowodowało uszkodzenie ośmiu pojazdów. Szacuje się, że wartość strat wyceniono na ponad 22 tysiące złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłaszali się zaniepokojeni mieszkańcy miasta, donosząc o aktach wandalizmu, których padły ofiarą ich zaparkowane pojazdy. W sumie zgłoszono osiem przypadków uszkodzeń, a straty oszacowano na kwotę ponad 22 tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu skrupulatnej pracy operacyjnej, świdniccy mundurowi ustalili, że za wszystkimi przestępstwami stoi jedna osoba. W efekcie, funkcjonariusze zatrzymali 68-letniego mieszkańca Świdnika, który przyznał się do popełnienia tych czynów.

Teraz mężczyzna będzie musiał stawić się przed sądem, gdzie odpowie za swoje zachowanie. Za przestępstwo niszczenia mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.