43-latka z Białej zatrzymana za kradzież karty i wypłatę gotówki z konta znajomego

Bialscy policjanci podjęli skuteczne działania w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu, ustalając i zatrzymując sprawczynię kradzieży z włamaniem na konto bankowe mieszkańca miasta.

Kobieta w wieku 43 lat podejrzewana jest o wykorzystanie stanu nietrzeźwości swojego znajomego do wypłaty gotówki z jego konta, korzystając z skradzionej wcześniej karty. Pokrzywdzony, będąc w stanie upojenia alkoholowego, stracił niemal 3 000 złotych.

Do incydentu doszło pod koniec lutego bieżącego roku. Policjanci ustalili, że kobieta podejrzana o szereg włamań na konto bankowe swojego znajomego dokonała kradzieży karty, która posłużyła jej do dokonania serii wypłat gotówki. Całkowita wartość strat wyniosła blisko 3 tysiące złotych.

Podczas rozmowy z pokrzywdzonym ustalono, że sprawczyni wykorzystała fakt, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości podczas wspólnego spożywania alkoholu. Kiedy zorientował się, że znajoma opuściła lokal wraz z jego kartą, zauważył również brak pożegnania. Po sprawdzeniu stanu konta okazało się, że dokonano łącznie 8 wypłat gotówki przy użyciu skradzionej karty.

43-latka została zatrzymana w celu wyjaśnienia sprawy. W trakcie przesłuchania przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.