Zatrzymany poszukiwany 25-latek odpowiedzialny za śmiertelny wypadek drogowy na S-8

Wspólne działania poszukiwaczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz policjantów z komend w Opolu Lubelskim i Parczewie doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym 25-letniego mężczyzny.

Był on poszukiwany przez ponad rok za spowodowanie pod wpływem narkotyków śmiertelnego wypadku drogowego na drodze ekspresowej S-8.

Mężczyzna, mieszkaniec powiatu parczewskiego, ukrywał się przed organami ścigania od momentu popełnienia przestępstwa. Jego działanie doprowadziło do tragicznych skutków – w wyniku wypadku dwie osoby straciły życie, a trzy zostały ranne.

List gończy został wydany przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim, nakładając na 25-latka karę 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze intensywnie poszukiwali go przez długi czas, a ich wspólne działania przyniosły oczekiwany rezultat.

Wczoraj, po ponadrocznej ucieczce, 25-latek został zatrzymany na terenie powiatu opolskiego przez patrol opolskiej drogówki. Po zatrzymaniu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie rozpocznie odbywanie zasądzonej kary.