Dramatyczny Pożar Domu w Gminie Józefów nad Wisłą.

Wczoraj nad ranem, około godziny 3:00, doszło do tragicznego pożaru domu w jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą.

71-letni mieszkaniec podłączał butlę do kuchenki gazowej, gdy nagle doszło do zapłonu gazu, co spowodowało rozprzestrzenienie się ognia po całym budynku. Mężczyzna, będący w domu sam, doznał licznymi poparzeniami ciała i został przetransportowany do specjalistycznego szpitala.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby ratunkowe, w tym straż pożarna, które podjęły akcję gaśniczą. Niestety, ogień strawił prawie cały parterowy dom wraz z jego wyposażeniem i pokryciem dachu.

71-latek, który o własnych siłach opuścił płonący dom, powiadomił sąsiadkę o pożarze, a ta z kolei wezwała pomoc na numer alarmowy 112.

Policjanci, którzy teraz prowadzą postępowanie w tej sprawie, ustalili wstępnie, że przyczyną pożaru było nieprawidłowe podłączenie butli do kuchenki gazowej przez mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z urządzeń zasilanych gazem. Ważne jest regularne sprawdzanie stanu przewodów gazowych, reduktora oraz właściwa instalacja butli. Dodatkowo, należy kupować butle gazowe jedynie z legalnych źródeł, dbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń oraz unikać stawiania butli w pobliżu źródeł ciepła.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego użytkowania butli gazowych, takich jak regularne kontrolowanie ich stanu, unikanie miejsc nasłonecznionych i źródeł ciepła, oraz natychmiastowe usuwanie butli z pomieszczenia w przypadku wykrycia nieszczelności.