Wypadek z udziałem hulajnogi elektrycznej w Zamościu: Piesza trafiła do szpitala.

Wczoraj, około godziny 16:30 na ciągu pieszo – rowerowym przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu doszło do wypadku z udziałem 72-letniej pieszej i 17-letniej kierującej hulajnogą elektryczną.

Zdarzenie miało miejsce, gdy starsza kobieta przechodziła przez oznaczone przejście dla pieszych i została uderzona przez hulajnogę elektryczną, która poruszała się chwilę wcześniej na ciągu pieszo – rowerowym.

Po zderzeniu z pojazdem, piesza przewróciła się na chodnik, skarżąc się na dolegliwości bólowe. Ostatecznie została przetransportowana do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznała obrażeń ręki.

Kierującą hulajnogą była 17-letnia dziewczyna. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie osoby były trzeźwe. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości przez kierującą hulajnogą do ruchu pieszych na chodniku.

Pamiętajmy, że osoby poruszające się hulajnogami elektrycznymi na drogach publicznych muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz zachować szczególną ostrożność. Kierujący hulajnogą elektryczną powinni korzystać z wyznaczonych dla rowerów dróg lub pasa ruchu dla rowerów, a w przypadku braku takiej drogi – z jezdni.

Wyjątkowo, kierujący może korzystać z chodnika tylko w określonych sytuacjach, ale musi zachować ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszym. Przestrzeganie tych zasad może pomóc w uniknięciu wypadków oraz zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Foto:Policja