Recydywista zatrzymany po kradzieży rozbójniczej w Lublinie

W Lublinie doszło do dramatycznego incydentu, kiedy 51-letni mężczyzna dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów.

Sprawca zaczął szarpać się z ekspedientką, a następnie porzucił łupy i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej interwencji policji, recydywista został namierzony i zatrzymany.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. 51-latek dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości kilkuset złotych, jednak gdy próbował uciekać, został dostrzeżony przez ekspedientkę. Doszło do szarpaniny na parkingu, podczas której napastnik kilkukrotnie odepchnął i uderzył kobietę, a następnie uciekł, porzucając koszyk z towarem oraz dokumenty osobiste, w tym kartę zwolnienia z zakładu karnego.

Policja błyskawicznie zareagowała na zgłoszenie i dzięki determinacji funkcjonariuszy, sprawca został namierzony. Okazało się, że to recydywista z historią przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany przy wsparciu policjantów z Kraśnika i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie na 2 miesiące.

Recydywiście grozi teraz kara nawet do 15 lat więzienia.