Zatrzymani za włamania do piwnic w Rykach

Kryminalni z Ryk skutecznie rozpracowali sprawę serii włamań do piwnic bloków mieszkalnych na terenie miasta.

W efekcie swojej pracy zatrzymali dwóch sprawców – 19 i 29-latka, którzy dokonywali kradzieży mienia o wartości przekraczającej 6 500 zł.

W styczniu i lutym br. mieszkańcy Ryk byli narażeni na serię włamań do piwnic, podczas których sprawcy kradli różnorodne przedmioty o wartości materialnej i sentymentalnej. Działania kryminalnych pozwoliły ustalić tożsamość dwóch mężczyzn, którzy okazali się być mieszkańcami powiatu ryckiego.

Po dokonaniu zatrzymań, 29-latek usłyszał zarzut popełnienia czterech kradzieży z włamaniem oraz kradzieży różnych przedmiotów, w tym rowerów, narzędzi, odzieży, obuwia oraz sprzętu elektronicznego i sportowego. Współsprawcą przy jednym z włamań okazał się 19-latek, który również został postawiony przed prokuratorem.

Wartość skradzionego mienia szacuje się na ponad 6 500 zł, jednak dzięki szybkiej interwencji policji udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Prokurator Rejonowy w Rykach zastosował wobec zatrzymanych dozory Policji, a zgodnie z przepisami prawa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10 za popełnione przestępstwa.

Foto:Policja