Zatrzymani oszuści na wnuczka i policjanta!Poszkodowani Stracili 120 tys. zł!

Lubelscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą “na policjanta” i “na wnuczka”. Łupem przestępców padło łącznie ponad 120 tysięcy złotych.

74-latka straciła 65 tysięcy złotych

Do jednego z oszustw doszło pod koniec lutego. 74-latka odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za policjanta. Oszust poinformował ją, że jej syn miał wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję. Kobieta uwierzyła w tę historię i przekazała kurierowi kartę bankomatową. Oszuści wypłacili z jej konta około 65 tysięcy złotych.

Foto:Policja

85-latek wyrzucił z okna 25 tysięcy złotych

W podobny sposób oszukany został 85-latek. Mężczyzna podający się za policjanta przekonał go, że jego pieniądze są zagrożone i musi je zabezpieczyć. Senior wyrzucił z okna 25 tysięcy złotych, które odebrała ta sama osoba co w przypadku 74-latki.

Zatrzymani 3 mężczyźni

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 22-latka, który odebrał pieniądze od 85-latka. W ubiegłym tygodniu zatrzymani zostali również 23- i 33-latek, którzy tego samego dnia dokonali dwóch oszustw metodą “na wnuczka”. Łącznie łupem przestępców padło około 33 tysięcy złotych.

Foto:Policja

Zarzuty i areszt

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustw. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja

Sprawa rozwojowa

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci analizują teraz inne podobne sprawy z terenu Polski.

Apel do seniorów

Policja apeluje do seniorów o ostrożność i czujność. Nie ufajmy osobom, które podają się za policjantów lub członków rodziny i proszą o pieniądze. W razie wątpliwości skontaktujmy się z najbliższą komendą policji.

Foto:Policja