59-latek Zatrzymany za Zabójstwo 78-latka: Grozi Mu Nawet Dożywocie

Tragedia w gm. Sławatycze wstrząsnęła lokalną społecznością, gdy 78-letni mężczyzna został znaleziony martwy w swoim miejscu zamieszkania.

Wstępne ustalenia policji wskazały na udział osób trzecich w śmierci starszego mężczyzny, co doprowadziło do zatrzymania 59-letniego mieszkańca tej samej gminy.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie, kiedy to dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o znalezieniu mężczyzny, który nie daje oznak życia. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie, a działania prowadzono pod nadzorem prokuratora, który zlecił zabezpieczenie ciała do dalszych badań.

Policjanci szybko zidentyfikowali 59-letniego mieszkańca gminy jako podejrzanego w tej sprawie. Zatrzymanie nastąpiło jeszcze tego samego dnia, a mężczyzna został zatrzymany poza swoim miejscem zamieszkania i był w stanie nietrzeźwym.

Według ustaleń policji, 59-latek kilkakrotnie zaatakował nożem 78-latka w okolicę twarzy, szyi i klatki piersiowej, co doprowadziło do śmierci starszego mężczyzny. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, a wczoraj sąd rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.