Potrącenie Pieszego w Borówku: Apel o Bezpieczeństwo na Drogach

Wczoraj, około godziny 18:30, na terenie miejscowości Borówek w powiecie krasnostawskim doszło do tragicznego zdarzenia – potrącenia 68-letniego mężczyzny przez samochód osobowy.

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Toyota, 24-letni mężczyzna, potrącił pieszego, który niespodziewanie pojawił się na drodze i wtargnął przed pojazd. Kierujący był trzeźwy. Potrącona osoba została przewieziona do szpitala w Krasnymstawie.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym. Niestety, potrącony mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych, co mogło przyczynić się do tragedii.

Apel o Bezpieczeństwo na Drogach

Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych przez pieszych, zwłaszcza po zmierzchu oraz poza obszarem zabudowanym. Elementy odblaskowe mają kluczowe znaczenie dla widoczności osób poruszających się pieszo, co może zdecydowanie wpłynąć na ich bezpieczeństwo na drodze.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym powinien być wyposażony w elementy odblaskowe, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto również używać odblasków w obszarze zabudowanym, co dodatkowo zwiększa widoczność pieszych.

Ponadto apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza po zmroku. Pamietajmy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a ich bezpieczeństwo często zależy od naszej uwagi i ostrożności.

Warto pamiętać, że odblaski mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna sprawa wszystkich uczestników ruchu drogowego.