Tragiczny Przypadek Nietrzeźwego Kierowcy w Chełmie: Blisko 4 Promile Alkoholu w Organizmie

Wstrząsająca sytuacja miała miejsce w Chełmie, kiedy to 57-letni kierowca Subaru zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Szpitalnej, nie będąc w stanie kontynuować jazdy.

W pierwszej chwili wydawało się, że mężczyzna ma problemy zdrowotne, jednak po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że przyczyną jego zatrzymania było spożycie ogromnej ilości alkoholu.

Policyjny patrol został wezwany na miejsce interwencji około godziny 9:00 po zgłoszeniu o samochodzie stojącym na ulicy z kierowcą, który wydawał się być w niezwykłym stanie. Po przybyciu na miejsce policjanci szybko zorientowali się, że kierujący, 57-letni mieszkaniec Chełma, był pod wpływem alkoholu.

Po przeprowadzeniu badań lekarskich, które wykluczyły nagłe problemy zdrowotne, policjanci poddali kierowcę testowi na obecność alkoholu. Wynik badania był szokujący – mężczyzna miał w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu, co stanowiło olbrzymie zagrożenie zarówno dla niego samego, jak i dla innych użytkowników dróg.

W związku z tą niebezpieczną sytuacją, kierowca został zatrzymany, a jego samochód tymczasowo zabezpieczony. Mężczyzna będzie musiał stawić się przed sądem, gdzie usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przewinienie grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, kierowca będzie musiał zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi.