Groźby nożem w Świdniku: 59-latek zatrzymany, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

W Centrum Integracji Społecznej w Świdniku doszło do dramatycznej sytuacji, gdy 59-letni mężczyzna groził nożem swojemu dawnemu znajomemu, wykrzykując groźby pozbawienia go życia.

Powodem jego agresji miały być, jak sam stwierdził, “stare czasy”.

Policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o incydencie w centrum integracji społecznej, gdzie mężczyzna zaatakował innego mężczyznę nożem. Patrol został natychmiast skierowany na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymali agresywnego 59-latka.

Według ustaleń policji, mężczyzna wszedł do budynku i na widok swojego dawnego znajomego wyjął nóż, grożąc mu śmiercią. Motywem jego agresji miał być sentyment do “starych czasów”. Badanie alkomatem wykazało, że napastnik był nietrzeźwy w chwili dokonywania ataku.

59-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie usłyszał zarzut kierowania groźb karalnych, za co może grozić mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd, mając na uwadze niebezpieczeństwo, jakie stanowi dla społeczeństwa, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.