Kierował tirem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę tuż przed północą na krajowej drodze numer dwa w miejscowości Styrzyniec doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Kierowca ciężarowego Mercedes-Benz stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i w końcu wjechał do przydrożnego rowu. Skutkiem tego manewru naczepa ciężarówki stanęła w poprzek jezdni, blokując ruch na trasie.

Kierującym tirem był 41-letni obywatel Białorusi. W momencie interwencji policji emanował wyraźną woń alkoholu, a jego niezdolność do utrzymania równowagi była oczywista. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę do dalszych procedur, a ciężarówka została przetransportowana na parking strzeżony.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa i przyznał się do winy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy minimalnym okresie wynoszącym 3 lata. Nietrzeźwi kierowcy muszą również liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.