Prawo jazdy zatrzymane za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

W sobotę po południu w miejscowości Żuków policjanci Zespołu Ruchu Drogowego podjęli działania wobec kierowcy Forda, który poruszał się z niebezpiecznie wysoką prędkością w obszarze zabudowanym.

Kierujący pojazdem, 51-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h, osiągając 113 km/h, przy ograniczeniu wynoszącym 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy. Wobec tego kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym oraz otrzymał 14 punktów karnych. Jego prawo jazdy zostało natychmiast zatrzymane.

Warto przypomnieć, że kierowcy, którzy przekroczą prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, muszą liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W przypadku kontynuowania prowadzenia pojazdu wbrew decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, a następnie może zostać wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania.