Pijany kierował autem bez uprawnień, spowodował kolizję.

28-letni kierowca, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i spowodował kolizję w miejscowości Chruślina, teraz stoi przed groźbą dotkliwych kar finansowych oraz kary pozbawienia wolności do lat 3.

Po wykryciu zdarzenia przez opolskich policjantów, 28-latek próbował ukryć się w zaroślach, lecz został schwytany.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek po godzinie 22:00, kiedy to kierowca Micro Cara zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym Volkswagenem. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak został złapany przez funkcjonariuszy, którzy przeprowadzili badanie alkomatem, wykazujące ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Warto zaznaczyć, że podróżował z 67-latkiem, który również był nietrzeźwy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

28-latek został oskarżony o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem, za tego typu przewinienie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nowe przepisy, które weszły w życie 14 marca br., wprowadzają możliwość konfiskaty samochodu w przypadku prowadzenia pojazdu mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi. Konfiskata ta staje się obowiązkowa również w sytuacji, gdy kierowca spowoduje wypadek będąc pod wpływem alkoholu. Zmiany te mają na celu zaostrzenie kar dla osób decydujących się na jazdę po spożyciu alkoholu, co przyczynić się ma do poprawy bezpieczeństwa na drogach.