Kryminalni zabezpieczają ponad 1000 podrobionych kosmetyków w Rykach

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Rykach oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Białej Podlaskiej przeprowadzili skuteczną akcję, w wyniku której udało się zabezpieczyć ponad 1000 sztuk podrobionych towarów z zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkunastu światowych firm. Wśród zabezpieczonych podróbek znajdowały się wody perfumowane i toaletowe oznaczone logo renomowanych marek.

Akcja ta była wynikiem śledztwa prowadzonego przez kryminalnych, którzy ustalili, że na terenie targowiska miejskiego w Rykach dwie osoby z Bułgarii próbują wprowadzić na rynek kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi. Dzięki szybkiej interwencji udało się zatrzymać 53-letnią kobietę oraz 28-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania dwóch stoisk handlowych przy ulicy Janiszewskiej w Rykach funkcjonariusze natrafili na ponad 1000 sztuk podrobionych produktów. Były to głównie wody perfumowane i toaletowe, na których umieszczono logo znanych firm kosmetycznych.

Zatrzymanym osobom postawiono zarzuty usiłowania wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest nadal prowadzone, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w związku z tym procederem.