Zatrzymany poszukiwany listem gończym za kradzież z włamaniem.

Działania lubelskich “łowców głów” oraz policjantów z VI komisariatu doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym 31-latka, skazanego na ponad 3 lata pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

Mężczyzna ukrywał się w jednej z kamienic przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie, jednak został szybko schwytany, gdy próbował uciec przez okno na dach.

Informacje o pobycie poszukiwanego przestępcy dostarczyli policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz komisariatu VI. Po ustaleniu jego miejsca pobytu, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji, której efektem było pomyślne zatrzymanie mężczyzny.

31-latek, który był już wcześniej karany za kradzież do samochodu i włamanie do stolarni, teraz stanie przed sądem w związku z nowym zarzutem. Po wyjściu z więzienia w 2022 roku ponownie popełnił przestępstwo, co doprowadziło do kolejnego wyroku więzienia. Jednakże, po wyroku ukrywał się przed organami ścigania, próbując uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Policja przypomina, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych, sprawców przestępstw i osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod numerem telefonu 798 003 676.

Dzięki współpracy społecznej możliwe jest skuteczne zwalczanie przestępczości i zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.