Skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi kierowcami dzięki użyciu dronów - 15 wykroczeń ujawnionych w Lublinie.

Policjanci z lubelskiej drogówki podjęli skuteczne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, wykorzystując nowoczesne technologie.

Wczoraj, przy pomocy drona, funkcjonariusze ujawnili 15 wykroczeń w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Osmolickiej w Lublinie.

Dzięki czujnemu oku kamery drona, policjanci mogli obserwować zachowanie uczestników ruchu drogowego z powietrza. Obiektyw kamery rejestrował nieprawidłowości zarówno po stronie kierowców, jak i pieszych. W momencie wykrycia wykroczenia, informacja trafiała natychmiast do policjantów na ziemi, którzy podejmowali interwencję.

Nowoczesne wyposażenie Policji, w tym policyjne drony, coraz częściej wspomaga pracę funkcjonariuszy, umożliwiając skuteczną walkę z niezdyscyplinowanymi uczestnikami ruchu drogowego. Drony pozwalają na rejestrowanie zachowań na drodze z dużej odległości z bardzo dużą dokładnością i przejrzystością.

Skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi kierowcami dzięki użyciu dronów - 15 wykroczeń ujawnionych w Lublinie.
Foto:Policja

Podczas wczorajszych działań z użyciem drona, większość wykroczeń dotyczyła wyprzedzania “na pasach” oraz niezastosowania się do linii podwójnej ciągłej. W rezultacie 13 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, a 3 dowody rejestracyjne zostały zatrzymane za zły stan techniczny pojazdu i brak aktualnych badań technicznych.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierowców, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo na drodze zależy bowiem od wspólnych wysiłków wszystkich uczestników ruchu drogowego.