Policjant CBŚP

Oszuści podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą na „policjanta CBŚP”. Większość pokrzywdzonych na szczęście wykazała się czujnością. Niestety w jednym przypadku 78-latek uwierzył w historię o możliwym włamaniu na konto bankowe. Mężczyzna przekazał przestępcom 160 tysięcy złotych oraz 5 złotych monet.

Niemal każdego dnia lubelscy policjanci otrzymują sygnały o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta CBŚP”. W każdym przypadku na numery stacjonarne osób starszych zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz informował swoich rozmówców, że ich pieniądze w bankach są zagrożone. W celu uratowania oszczędności emeryci mieli przekazać pieniądze policjantom – często chodziło o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Większość pokrzywdzonych nie dała się oszukać. Niestety jeden z mieszkańców Lublina uwierzył w historię i przekazał swoje oszczędności przestępcy. W tym przypadku łupem sprawców padło ponad 160 tysięcy złotych oraz 5 złotych monet.

Mundurowi z Lublina poszukują oszustów i przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

Tak więc apelujemy do starszych mieszkańców naszego regionu o rozwagę i brak zaufania do osób które proponują Państwu pomoc Policji w ujęciu przestępców.