Brawura i brak wyobraźni kierowcy ciężarówki doprowadziła do położenia ciężarówki na bok

Brawura i brak wyobraźni kierowcy ciężarówki doprowadziła do położenia ciężarówki na bok.Policjanci apelują do pieszych i kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura, bezmyślność i niedostosowanie prędkości to wciąż jedne z głównych przyczyn wielu kolizji i wypadków drogowych. W okresie zimowym trudne warunki atmosferyczne weryfikują nasze umiejętności i doświadczenie za kółkiem. W Glinnym Stoku doszło przewrócenia pojazdu ciężarowego kierowanego przez 23- latka z powiatu radzyńskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a co za tym idzie opady śniegu, marznące mżawki i ujemna temperatura. Czasami nawet z godziny na godzinę zmieniają się diametralnie warunki pogodowe.

Dzisiaj w godzinach porannych w miejscowości Glinny Sok. Doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia spowodowanego niedostosowaniem prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania 23-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego zbliżając się do skrzyżowania stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu czego następstwem było jego przewrócenie.

Kierujący podróżował sam – był trzeźwy. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń i odmówił pomocy medycznej. W związku z uszkodzeniami pokolizyjnymi policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a kierowcę ukarali mandatem karnym za wykroczenie. Mężczyzna zobowiązał się do samodzielnego usunięcia pojazdu. Droga była przejezdna, a pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Apelujemy, aby każdy kierowca zdją nogę z gazu. Zjawisko niekontrolowanego poślizgu może zaskoczyć każdego. Powodowane jest przez duże opady śniegu i tworzące się z niego błota poślizgowego, śliskiej nawierzchni oraz marznących opadów deszczu.

Aby uniknąć kolizji, czy wypadku bądźmy bardziej czujni. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Zachowajmy większy niż w normalnych warunkach pogodowych odstęp od poprzedzającego nas pojazdu. Pozwoli nam to na natychmiastową reakcję. Prowadząc pojazd bądźmy w dobrej kondycji fizycznej i psychomotorycznej lub po prostu zajmijmy w pojeździe miejsce pasażera i kierowanie pojazdem przekażmy innej osobie.

Brawura i brak wyobraźni kierowcy ciężarówki doprowadziła do położenia ciężarówki na bok