Bychawa Policja zatrzymała 4 osoby

Bychawa-Policja zatrzymała 4 osoby za kradzieże, oraz włamania do domów.Policjanci z komisariatu w Bychawie zatrzymali 4 osoby, które odpowiedzą za włamania do domów w budowie oraz kradzieże. Funkcjonariusze ustalili również pasera. Sprawcy kradli, głównie elektronarzędzia. Jednak wśród ich łupów znalazł się również skuter. Łączne straty to blisko 30 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i trafili pod dozór Policji.

Do kradzieży z włamaniem i kradzieży dochodziło głównie na terenie gmin Strzyżewice oraz Jabłonna. Przestępcy kradli przede wszystkim elektronarzędzia. Jednak wśród ich łupów znalazł się także skuter. Łączne straty oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych.

Sprawców ustalili i zatrzymali kryminalni z komisariatu w Bychawie. Okazało się, że to czworo mieszkańców powiatu lubelskiego w wieku od 19 do 27 lat. Operacyjni wspólnie z policjantami z „mienia” KMP w Lublinie udowodnili sprawcom, którzy działali w różnych konfiguracjach łącznie 9 włamań do domów w budowie i budynków gospodarczych, dwie próby włamania oraz dwie kradzieże. Ponadto w sprawie zatrzymano 45-letniego pasera, który pomagał zbywać przedmioty z przestępstwa.

Trzech sprawców trafiło pod dozór Policji. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.