Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Śmiertelne potrącenie w Wielączy na DK 74 doszło do potrącenia rowerzysty przez 20 letniego kierującego volkswagenem. Niestety pomimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych 57 letniego cyklisty. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Do wypadku doszło dzisiaj rano kilka minut po godzinie 6:00 na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Wielącza. Powiadomieni o wypadku policjanci, na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem jechał w stronę Zamościa, w tym samym kierunku podróżował rowerzysta. Nagle na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem potrącił cyklistę.

Niestety pomimo podjętej reanimacji przez załogę karetki pogotowia nie udało się przywrócić funkcjo życiowych rowerzysty. 57-letni mieszkaniec gminy Sułów zmarł.

Volkswagenem kierował 20-latek z gminy Radecznica. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy.

Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 70 km/h.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, obecny jest również biegły z zakresu ruchu drogowego. Wykonane tam czynności procesowe oraz prowadzone w sprawie wypadku postępowanie pozwolą na ustalenie szczegółów oraz przyczyny zdarzenia.

Ruch na tym odcinku drogi jest utrudniony i odbywa się wahadłowo. Utrudnienie mogą potrwać kilka godzin.