Przygotowania do Kongresu Świadków Jehowy w Lublinie pod hasłem „Okazujcie Cirtpliwość”

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na stadionie miejskim Lublin Arena miejscowi Świadkowie Jehowy rozpoczęli przygotowania do Kongresu pod hasłem „Okazujcie Cierpliwość”.

 Jedną z tych osób jest Aleksandra Chowicka z Lublina, która tak poukładała swoje plany, żeby móc uczestniczyć w pracach porządkowych, mówi: „W mojej branży latem jest bardzo dużo pracy, musiałam dużo wcześniej zaplanować sobie dwa dni urlopu.”

Jak przebiegają takie prace porządkowe przed kongresem? Aleksandra dodaje: „Wszystko tu jest dobrze przemyślane tak, żeby każdy miał pracę na miarę swoich sił. Panuje tu bardzo dobra atmosfera. Wszyscy dobrze się ze sobą czujemy, każdy chętnie podejmuje się wszystkich zadań.”

Warto zauważyć, iż od blisko dwóch tygodni Świadkowie uczestniczyli w Bezpłatnym zapraszaniu mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości na to wydarzenie.

Podczas dzisiejszego dnia rozpoczęto montaż telebimów które są montowane przez doświadczonych monterów, również będącymi Świadkami Jehowy.

Aby Stadion Miejski Arena Lublin był w idealnym stanie Świadkowie podjęli się  kompleksowego sprzątania stadionu na przybycie kilkunastu tysięcy współwyznawców, którzy w dniach 7-9 Lipca 2023 r po blisko trzech latach nieobecności na stadionie zgromadzą się aby słuchać pouczeń.

Nieodłącznym elementem kongresów są multimedia wyświetlane w trakcie programu, będzie ich w sumie 90. W tym celu na arenie rozstawionych będzie 5 telebimów. Ich rozładunek i montaż również związany jest z ogromem pracy, która wymaga zachowania zasad ostrożności, mówi o nich Zbigniew Gorzel: „Potrzebne są środki ochrony osobistej czyli: kaski, okulary, rękawice kamizelki odblaskowe itp., ale przede wszystkim szczegółowo stosujemy zasady bezpieczeństwa. Cenimy życie, dlatego ściśle trzymamy się tych wytycznych. Mamy główną zasadę i chcemy ją utrzymać: zero wypadków.”

Dodatkowo w Sobotę odbędzie się Chrzest współwyznawców, ale za nim to nastąpi kandydaci do Chrztu wysłuchają specjalnego przemówienia pod tytułem:”Cierpliwość Jehowy oznacza dla nas wybawienie”! 

Następnie publicznie potwierdzą chęć przyjęcia Chrztu i zostania Świadkiem Jehowy odpowiadając na dwa pytania.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na w/w zgromadzenie, wstęp jest wolny i napewno każdy znajdzie coś dla siebie.

W Lublinie jest szesnaście zborów Świadków Jehowy, w których działa ponad 1700 osób, uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej w językach: polskim, polskim migowym, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Program rozpoczyna się w Piątek o godzinie 9:20 i potrwa do 16:55. 

 

Wybrane Punkty Programu:

  • Piątek:Zobacz, jak cierpliwość pomoże ci osiągnąć cele.
  • Sobota:Jak okazywanie cierpliwości może poprawić twoje relacje z rodziną i przyjaciółmi?
  • Niedziela: Czego możesz się spodziewać, kiedy modlisz się do Boga o pomoc?
  • Dowiesz się o tym z wykładu Biblijnego:”Czy Bóg odpowie na twoje modlitwy?”

Od godziny 12:15 do 13:35 przewidziano przerwę.

Redakcja Tulublin każdego dnia będzie przedstawiała podsumowanie Kongresu.