Chrzest głównym punktem drugiego dnia Kongresu Świadków Jehowy w Rzeszowie.

 

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Świadkowie Jehowy wypełnili Halę Podpromie podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. Do Rzeszowa przyjechało ponad 3700 uczestników!

W Naszym regionie dokładnie w Lublinie podobny Kongres odbędzie się w dniach:7-9 Lipca 2023r. Na stadionie Arena Lublin, ul.Stadionowa 1. Od blisko dwóch tygodni Lubelscy Świadkowie Jehowy gorliwie zapraszają mieszkańców na w/w  Kongres, poprzez udostępnianie bezpłatnych zaproszeń które są wręczane osobom zainteresowanym, które chciałyby  skorzystać z programu. 

Dzisiaj przedstawiamy Państwu relację z Rzeszowa.

Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy całego regionu podkarpackiego. Przyjechali po to, żeby z Biblii uczyć się jak okazywać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość. Program składał się z 50 części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Robert Warda rzecznik Świadków Jehowy:

To było radosne wydarzenie! Będąc tutaj, w Hali Podpromie w Rzeszowie, spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi, mogliśmy wzmacniać więzy przyjaźni, cieszyć się swoim towarzystwemi wspólnie wielbić Boga. Wiedza, którą zdobyliśmy przez te trzy dni kongresu pomoże nam wjeszcze większym stopniu naśladować Jezusa Chrystusa i w codziennym życiu okazywać cierpliwość”.

Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Jednym z ochrzczonych był RadikWołoszyn, z Nowej Dęby, który zawodowo uprawiał boks. Powiedział:

„Zawsze zastanawiałem się nad tym, kto to wszystko stworzył. W 2006 roku po raz pierwszy zacząłem studiować Biblię ze Świadkami Jehowy, ale mój trudny, zadziorny charakter sprawił, że nie trwało to długo. Moja żona była Świadkiem i chociaż przestałem studiować, to chodziłem z nią na zebrania. Na początku 2022 roku wznowiłem studium Biblii. Teraz dzięki poznawaniu Biblii z agresywnego boksera zmieniłem się w cierpliwego, łagodnego człowieka, który potrafi nad sobą panować. Dzisiaj, przyjmując chrzest, czułem ogromny spokój wewnętrzny i radość. To wspaniałe uczucie, które trudno opisać”.

Na Hali Podpromie ochrzczono w sumie 27 osób, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Rzeszowie był jednym z 29 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzeniaotwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

Dowiedz się więcej:

Posłuchaj piosenki przewodniej na kongres w 2023 roku: mp3.

Zdjęcia zawarte w artykule:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce.